Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

حمل و نقل هوایی (قسمت دوم)

 

انواع هواپیمای مورد استفاده در حمل و نقل هوایی

هواپیمای مسافربری PAX

این نوع از هواپیماها برای حمل بار مورد استفاده قرار میگیرند و بیشتر بازرگانی هستند،البته قابلیت حمل مسافر هم دارند.در قسمت بار این  نوع هواپیما تقسیم بندی شده است. قسمت اول مربوط به بسته هایی است که از پست میاد و دیپلماتیک است و در قسمت بعدی مربوط به چمدان مسافر ها می باشد و در قسمت بعدی مربوط به بارهای پیک است و درقسمت آخرم بارهای عمومی افراد قرار می گیرد تا به مقصد حمل شود.اما هزینه هواپیمای مسافربری معمولا بیشتر است که عیب این روش محسوب می شود.

هواپیماهای باربری CAO

این نوعی از هواپیما فقط مخصوص حمل بار است وامکان جا به جایی مسافر را ندارد.ظرفیت بیشتری برای حمل بار نسبتا به هواپیمای مسافر بری دارد.

چه عواملی درحمل و نقل هوایی اثرگذار است

مسافت انتقال بار در طول حمل و نقل هوایی

اولین مورد، مسافت انتقال بار است. هرچه مسافت مورد نیاز برای انتقال بار کم‌ تر باشد، زمان رسیدن آن به مقصد نیز کم‌تر است و در نهایت مشتری شما نیز رضایت بیشتری دارد.

نوع هواپیمای استفاده شده برای حمل و نقل هوایی

نوع هواپیمای که برای حمل وانتقال بار انتخاب میکنید بسیار مهم است.اگر هواپیمای انتخاب شده تماما باری باشد، مطمئنن که توقف های که دارد هم کمتر است و بار سریع تر به مقصد میرسد. و از نظر مقاومت هم شرایط داخلی خیلی بهتری دارد و در نتیجه ریسک  آسیب کمتری به بار میرسد.

نوع پرواز انتخاب ‌شده برای جا به جایی بار

انتخاب پرواز بسیار مهم است به طور مثال اگر پرواز چارتر باشد هزینه کم تری نسبت نسبت به  پرواز بازرگانی دارد.

درحمل و نقل هوایی چه چیزهایی باید همراه داشت

بارنامه

همراه داشتن بارنامه بسیار مهم است. اگر بارنامه نداشته باشید، با مشکل  بسیار بزرگی رو به رو خواهید شد و در صورت نداشتن بارنامه  شما صاحب بار به حساب نمی آیید. در بارنامه مشخصات کامل بارها  مشخص شده تا به راحتی قابل شناسایی باشد.

مجوزهای لازم برای حمل بارهای خطرناک

اگر تصمیم دارید تا بار خطرناکی را از طریق حمل و نقل هوایی حمل کنید، باید برای آن مجوزهای بسیاری بگیرید. که  بسیار مهم و ضروری است.

استفاده از لجستیک در حمل و نقل هوایی چه اثری دارد

مدیریت حمل و نقل و توزیع و پخش را لجستیک حمل و نقل می‌گویند. و در کیفیت حمل و نقل هوایی بسیار کاربرد دارد و باعث بهبود زیاد آن می گردد. برای اینکه بتوانید لجستیک حمل و نقل هوایی خوبی داشته باشید، باید از سه ابزار مدیریت ناوگان حمل و نقل، ردیاب خودرو و دارایی

و نرم‌ افزار بازارگاه حمل و نقل آنلاین استفاده کنید.

 

استفاده از نرم ‌افزار مدیریت ناوگان در بهبود حمل و نقل هوایی چه اثرهایی دارد

نرم افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل، ابزاری است که امکانات بسیاری را برای شما فراهم می‌کند و کمک می‌کند تا بتوانید روند حمل و نقل هوایی و روند آن را به طور قابل‌ ملاحظه‌ ای بهبود بدهید.

مدیریت بهتر انبارهای 

نرم افزار مدیریت ناوگان حمل و نقل به شما کمک می کند که بتوانید مدیریت انبارداری در هنگام حمل ونقل بسیار خوبی داشته باشید و بارها بخوبی دسته بندی و جدا شوند و به سمت هواپیمای مناسب هدایت شوند. اگر مدیریت انبار داری به خوبی صورت نگیرد، امکان دارد که محصول اشتباهی به شهر یا کشوری ارسال شود و باعث نارضایتی و خسارت به مشتری شود.

استفاده از ردیاب دارایی در بهبود کیفیت حمل و نقل هوایی چه کمکی می کند

تعمیر و نگهداری به موقع و دقیق هواپیما را ممکن می‌سازد                                                                             

با استفاده از ردیاب باربری این امکان را فراهم میکند که هر گونه عیب و ایرادی در هواپیماهای باربری باشد، به موقع شناسایی شود و قبل از اینکه باعث آسیب بزرگتر و سنگین تری به شرکت هواپیمایی و باربری شود، تعمیر گردد.

پیگیری و جست وجو  بارها در هواپیما را بسیار راحت می‌کند

شرکت‌های باربری می‌توانند با‌ استفاده از ردیاب دارایی، مشاهده کنند که بار مورد نظر آن‌ها در کجا قرار دارد و در چه زمانی به مقصد مورد نظر می‌رسد. همچنین در صورت گم‌ شدن آن می‌توانند به راحتی نسبت به پیدا‌ کردن آن اقدام کنند و از این جهت نیز دغدغه‌ای نداشته باشند.

استفاده از بازارگاه حمل و نقل در باربری از طریق هوا چه اثری دارد

دیجیتال، بستری است که کمک می‌کند تا بتوانید حمل و نقل هوایی را بهینه‌ تر انجام دهید و کیفیت انجام آن را به طور قابل‌ توجهی افزایش دهید. در ادامه این بخش به بررسی اثرات بازارگاه حمل و نقل دیجیتال در حمل و نقل هوایی می‌پردازیم تا بدانید چرا باید از این بازارگاه استفاده

کنید.

سرعت شما در انتخاب پرواز را بیشتر می‌کند

شما می‌توانید شرکت‌های مختلف هواپیمایی را در بازارگاه حمل و نقل دیجیتال مشاهده کنید و قیمت آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید. این موضوع به شما کمک می‌کند تا بتوانید بهترین شرکت هواپیمایی برای حمل بار در کم‌ ترین زمان ممکن انجام دهید و سرعت انتخاب پروازتان را بیشتر و بهتر کنید.

امکان ایجاد اختلال در برنامه‌های شما را کاهش می‌دهد

در صورتی که پرواز شما لغوشود یا اگر اتفاق خاصی بیفتد، شما می‌توانید به سرعت و از طریق بازارگاه حمل و نقل دیجیتال، شرکتی دیگر را پیدا کنید و بار خودتان را با‌ استفاده از پرواز این شرکت جا به‌ جا کنید و با مشکلی رو‌به‌ رو نشوید.

هزینه‌های حمل و نقل هوایی شما را کاهش می‌دهد

هنگامی که رقابت در فضایی به وجود بیاید، قطعا قیمت‌ها نیز کاهش خواهند داشت. زیرا شرکت‌ها می‌خواهند رقیب خودشان را شکست دهند و مشتری آن‌ها را برای خودشان جذب کنند. این موضوع باعث می‌شود تا بتوانید، هزینه‌های حمل و نقل هوایی خودتان را کاهش قابل‌ توجهی دهید.

نتیجه گیری

شناخت دقیق و درست حمل و نقل هوایی کمک می‌کند تا اطلاعاتتان در این زمینه بالا رود. این روش حمل و نقل کالا، مزیت‌هایی بسیاری چون سرعت بالا، ظرفیت بارگیری بالا، امکان حمل بارهای خطرناک و حساس و دسترسی به مکان‌ های مختلف و دور را دارد. البته این روش نیز مانند دیگر موارد دارای معایبی چون هزینه‌ ی بالا، امکان بروز اختلال در برنامه‌ ریزی‌ها به علت تغییرات آب و هوایی پیش‌ بینی‌ نشده و وجود مجوزهای زیاد برای حمل بارهای خطرناک نیز است. در این مقاله  تلاش برای کمک به افزایش آگاهی و تاریخچه حمل و نقل هوایی، تعریف دقیق آن را در کنار مزیت‌ها و عیب‌های این روش از جا به‌ جایی مسافر و بار بیان کردیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *